3 kwietnia 2019

Modernizacja stacji elektroenergetycznej Taurona

Realizowane zadanie inwestycyjne Tauron Dystrybucja, to rozbudowa rozdzielni 110kV (wysokie napięcie) w stacji elektroenergetycznej Biegonice. Istniejąca obecnie stacja wpięta jest w układ pętlowy sieci wysokiego napięcia i ma połączenia z innymi stacjami Tauronu, tj. SE Chomranice i SE Błonia.

Poza przyłączeniem firmy SGL Graphite Solutions Polska., rozbudowa stacji pozwoli również na przyłączenie do sieci TD przyszłych podmiotów zlokalizowanych na terenie zachodniej części Nowego Sącza. Pozwoli również w przyszłości na szybkie przyłączanie do sieci nowych klientów oraz poprawi niezawodności zasilania klientów w tej części miasta.

W zmodernizowanej SE Biegonice pracować będzie dwusystemowa rozdzielnica 110 kV o wysokich parametrach technicznych, wykonana w technologii GIS (tj. w izolacji gazowej), zawierająca m.in. pole liniowe 110 kV dla przyłączenia obiektu firmy SGL Graphite Solutions Polska oraz dodatkowo pola rezerwowe, na potrzeby wyprowadzenia w przyszłości linii 110 kV w kierunku planowanej stacji elektroenergetycznej Brzezna.

Zakończenie modernizacji stacji Biegonice planowane jest na koniec września 2020 r.

https://www.cire.pl/item,178460,1,0,0,0,0,0,modernizacja-stacji-elektroenergetycznej-taurona.html