1 sierpnia 2019

Rozwój systemów łączności krytycznej

W czerwcu w stolicy Malezji Kuala Lumpur odbyła się konferencja „Critical Communications World 2019”. Zgromadziła ona przedstawicieli firm i instytucji wykorzystujących łączność krytyczną.

Minister komunikacji Malezji Tan Chuan Ou podczas ceremonii otwarcia podkreślił wagę rozwoju technologii w komunikacji, co jest istotne dla bezpieczeństwa i dobrobytu jego regionu. – Przez ostatnie kilka dekad zanotowaliśmy ożywienie w telekomunikacji i technologiach informacji. Obecnie jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki – powiedział. Wspomniał również o nadejściu ery „inteligentnej łączności”, zwłaszcza dzięki rozwojowi technologii 5G, sztucznej inteligencji i internetu rzeczy.

Konferencja jest największym i najbardziej opiniotwórczym wydarzeniem w sektorze bezpieczeństwa publicznego, gromadzącym co roku tysiące uczestników. Podczas spotkania w Malezji mogli oni skorzystać z wielu wykładów i sesji prowadzonych przez ekspertów najwyższej klasy oraz reprezentujących liderów branży.