9 września 2021

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej ćwiczą z energetykami z PGE Dystrybucja

PGE Dystrybucja poinformowała, że przez dwa dni września druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) będą ćwiczyć razem z energetykami z łódzkiego oddziału spółki na poligonie energetycznym w Sieradzu.

Na terenie obsługiwanym przez RE Sieradz (PGE Dystrybucja Oddział Łódź) działa 27 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej włączonych w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Stanowią one elitę pośród ponad 140 jednostek OSP w powiecie sieradzkim. Każdego roku druhowie OSP szkolą się i rozwijają swoje umiejętności podczas specjalnie w tym celu organizowanych manewrów.

W czasie tegorocznych ćwiczeń udział w epizodzie ratowniczym biorą też służby pogotowia energetycznego. Wywołana sytuacja dotyczy zerwanych linii energetycznych, a strażacy ćwiczą rozpoznanie niebezpieczeństwa i sposoby zabezpieczania terenu – tak, aby miejsce zdarzenia było odpowiednio zabezpieczone do czasu przybycia służb energetycznych. W ostatnich latach podczas likwidacji skutków burz i nawałnic strażacy coraz częściej napotykają na zagrożenia związane z zerwanymi liniami energetycznymi.

Wspólne manewry na pewno poszerzą wiedzę i dostarczą emocjonujących doświadczeń obu stronom oraz wzmocnią wzajemną pomoc w czasie usuwania awarii o charakterze masowym, wywołanych ekstremalnymi warunkami pogodowymi, w tym takich, gdy uszkodzeniu ulega infrastruktura energetyczna.

https://pgedystrybucja.pl/o-spolce/aktualnosci/druhowie-osp-cwicza-z-energetykami