27 marca 2024

#Ai_EnergINN 2024 - O sztucznej inteligencji w energetyce

Jak działa bezobsługowy magazyn liczników? Czy VR i AR sprawdzają się także w energetyce? W jaki sposób fuzja jądrowa wyznacza przyszłość energetyki? To tylko kilka tematów, które będą szeroko omawiane podczas #Ai_EnergINN – konferencji organizowanej przez Eneę Operator oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Konferencja odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich 23 i 24 kwietnia w ramach EXPOPOWER.

Wśród prelegentów #Ai_EnergINN 2024 pojawią się pracownicy Enei Operator oraz PCSS, naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także przedstawiciele firm i instytucji, które na co dzień wykorzystują innowacyjne rozwiązania, jakie daje AI (sztuczna inteligencja) w pracy związanej z produkcją, magazynowaniem i dystrybucją energii.

W pierwszym dniu konferencji prelekcje odbywać się będą w trzech blokach tematycznych: AI, Sieć dystrybucyjna oraz Energetyka cieplna - omówione zostaną „w pigułce” m.in. podstawy działania sztucznej inteligencji, obszary zastosowań oraz ograniczenia metod AI. Z kolejnych wystąpień dowiedzieć się będzie można m.in. w jaki sposób AI radzi sobie z wielkimi zbiorami danych albo z prowadzeniem dronów i innych bezzałogowych pojazdów.

W drugim dniu #Ai_EnergINN zagadnienia obejmą tematykę Rozwiązań przyszłości oraz Naszą teraźniejszość. Prelekcje dotyczyć będą m.in. wykorzystania magazynów energii, numerycznej prognozy pogody i jej wpływ na prace w elektroenergetyce. Przedstawione zostaną praktyczne zastosowanie dronów, RFID (technologia identyfikacji radiowej) w pracy magazynów urządzeń oraz możliwości sterowania oświetleniem drogowym z poziomu licznika energii. Każdy blok tematyczny zakończy QUIZ - aby dowiedzieć się więcej i wziąć w nim udział należy pobrać specjalną aplikację.

https://media.enea.pl/pr/831298/ai_energinn-2024-o-sztucznej-inteligencji-w-energetyce